بازدید وزیر محترم آموزش و پرورش

                                           بازدید وزیر از مهرمادر

وزیر آموزش‌وپرورش در بازدید سرزده از یکی از دبیرستان های مجری طرح ایران مهارت، گفت: زمان مهارت‌آموزی کوتاه و مختصر است، اما می‌تواند در توسعه کارآفرینی و ایجاد انگیزه مؤثر باشد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، سید محمد بطحایی به همراه معاون آموزش متوسطه با حضور در دبیرستان حضرت ولی‌عصر (عج) منطقه 7 شهر تهران به عنوان یکی از دبیرستان های مجری طرح ایران مهارت ، ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در این طرح ، از دستاوردهای دانش آموزان بازید به عمل آورد.

در این بازدید سید محمد بطحایی با اشاره به اهمیت ارتقای مهارت‌آموزی در دانش آموزان اظهار کرد:آموزش مهارت‌ها، شناسایی و استعدادهای دانش آموزان پایه هفتم تا نهم متوسطه اول از اهداف طرح ایران مهارت است و آموزش مهارت‌ها در قالب طرح ایران مهارت کمک می‌کند تا دانش آموزان توانایی‌های خود را بهتر بشناسند و در مسیر استعداد خود گام بردارند.

وزیر آموزش‌وپرورش تصریح کرد:زمان مهارت‌آموزی کوتاه و مختصر است، اما می‌تواند در توسعه کارآفرینی و ایجاد انگیزه مؤثر باشد و دانش آموزان را از محفوظات خارج کند و تمرین حرف و فنون باعث تقویت هماهنگی مغز و اعضای حرکتی می‌شود که این برای دانش آموزان به‌ویژه دختران بسیار مطلوب است.

در ادامه محمد بطحایی با حضور در کارگاه‌های دانش‌آموزی به رئیس انجمن اولیا و مربیان مدرسه پیشنهاد داد تا از اولیای دانش آموزان بخواهند با حضور در کارگاه‌ها از دستاوردهای دانش آموزان بازدید کنند و با اهداف و ابعاد طرح بیشتر آشنا شود.

شایان ذکر است،  طرح ایران مهارت در سال تحصیلی جاری با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای و به‌صورت پایلوت در 8 استان اجرا شد و در سال تحصیلی آینده در همه استان‌ها با پوشش ده‌درصدی دانش آموزان اجرا می‌شود.

شایان ذکر است طی قراردادی از سوی خانم دکتر ذاکری فر مدیر و موسس مجتمع آموزشی مهرمادر و همچنین سرکار خانم اسلامی مدیر دبیرستان دوره اول ولیعصر در سال تحصیلی 96-97 طرح ایران مهارت در دبیرستان ولیعصر با بیش از 180 دانش آموز اجرا گردید.

                                       بازدید وزیر از مهرمادر

14مرداد ماه 1397

1399-10-21 12:48:08