حقایقی درباره رنگ ها و تاثیر آن ها بر روحیات

رنگ ها در طراحی داخلی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. می توانیم در خانه فضای منحصر به فردی تنها با استفاده از رنگ ها ایجاد کنیم. باورش کمی سخت است اما رنگ ها و نقاشی های روی دیوار می تواند ما را خوشحال، ریلکس و یا حتی هیجان زده کند. اگر تصمیم دارید دکور خانه را عوض کنید چند پیشنهاد در رابطه با رنگ اتاق ها دارم که می توانید در طراحی داخلی از آن ها استفاده کنید.

رنگ ها

مشکی
مشکی رنگی قوی و در عین حال ساده و زیباست. شاید برای اتاق خواب و پذیرایی خیلی تیره باشد. اما می تواند رنگ بسیار مناسبی برای دفتر کارتان باشد. فراموش نکنید که یکسری وسایل رنگ روشن هم به اتاق اضافه کنید.

 

رنگ ها

سفید
سفید رنگی بسیار زیبا و آرام بخش است. این رنگ به درد یک نمای داخلی پر زرق و برق و پر انرژی نمی خورد. اما برای یک فضای تمیز، ساده و آرام بخش کاربرد دارد.

 

رنگ ها

بنفش
نکته جالب درباره بنفش این است که در بالا بردن غرایز جنسی بسیار موثر است. پس این رنگ می تواند رنگ مناسبی برای اتاق خواب باشد. بنفش در طراحی های مدرن بیشتر با رنگ خاکستری ترکیب می شود.

 

رنگ ها

آبی
رنگ آبی یک رنگ خنک است و معمولا در حمام استفاده می شود. در دکور حمام رنگ های آبی و آبی دریایی می تواند مناسب باشد. ترکیب فیروزه ای و سفید هم دکوری عالی برای حمام می سازد.

 

رنگ ها

سبز
رنگ های کمی هستند که با رنگ سبز تکمیل می شوند. اما این رنگ رنگی آرام بخش است. می توانید از آن هم در اتاق خواب و هم در اتاق نشیمن استفاده کنید.

 

رنگ ها

قهوه ای
قهوه ای رنگی است عالی برای ایجاد یک فضای زمینی و ساده. این رنگ رنگی است گرم و راحت و طراحی داخلی محلی به سبک روستایی بدون این رنگ امکان پذیر نمی باشد. معمولا این رنگ به دلیل حس آرامشی که ایجاد می کند رنگ مطلوب مردان است.

 

رنگ ها

قرمز
شکی در این نیست که قرمز رنگ عشق و انرژی است. قرمز برای مکان های سرگرمی مناسب است. به عنوان مثال اتاق نشیمن. اما به خاطر داشته باشید که در کاربرد این رنگ میانه رو باشید.

 

رنگ ها

صورتی
این رنگ از نظر طراحان رنگی مشکل ساز است. چون صورتی به رنگی دخترانه شناخته شده است اکثرا بدون هیچ تردیدی آن را رد می کنند. اما این رنگ آنقدر تنوع دارد که می تواند اتاق شما به اتاقی لوکس تبدیل کند. از آن برای کودکستان ها هم استفاده می کنند.

 

رنگ ها

نارنجی
گرم و لذت بخش، این رنگ حس تندرستی می دهد و اشتها را بالا می برد. استفاده از رنگ نارنجی باعث می شود که مهمان ها احساس راحتی کنند. همچنین برای آشپزخانه و غذاخوری هم بسیار مناسب است.

 

رنگ ها

زرد
رنگ زرد بهتر است که در رنگ های حاشیه ای استفاده شود. مثلا فرش های زرد و دیگر اسباب اتاق بیشتر برای چشم ها رضالیت بخش هستند. اما دیوار زرد هیچوقت ایده خوبی نمی تواند باشد.

منبع:

bedunim.ir

دوره‌هاي آموزشي:

معماري

طراحي داخلي

1397-10-23 09:20:33